ul. Sarmacka 10D/12, 02-972 Warszawa (Wilanów)
+48 600 172 172

Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenia symultaniczne najczęściej wykorzystywane są podczas międzynarodowych konferencji, wielojęzycznych seminariów, kongresów, szkoleń, obrad oraz oficjalnych spotkań na wysokim szczeblu wymagających obsługi językowej. Równoczesne tłumaczenie wymaga najczęściej zespołu tłumaczy przekładających na bieżąco wypowiedzi prelegenta w trakcie ich wygłaszania z języka źródłowego na język docelowy w specjalnie przystosowanych dźwiękoszczelnych kabinach. Natomiast słuchacze wyposażeni są w zestawy słuchawkowe i odbiorniki przez które słuchają tłumaczonych treści w wybranym języku.

Trudność tłumaczeń symultanicznych wynika z tego, że w jednej chwili tłumacz musi słuchać, rozumieć, tłumaczyć i odtworzyć przetłumaczone znaczenie słów co wymaga doskonałej znajomości języka obcego, wysoko rozwiniętej podzielności uwagi i odporności na stres. Tłumaczenie symultaniczne wykorzystuje szereg systemów technicznych: specjalistycznej aparatury, odpowiedniego nagłośnienia oraz odpowiednich warunków technicznych, które umożliwiają prawidłowy przepływ informacji. Tłumacz symultaniczny musi się zmierzyć z wieloma trudnościami m.in. zły akcent prelegenta (np. Szwed, mówiący po angielsku), zbyt szybka wypowiedź, stosowanie gier słownych. By poradzić sobie z tego typu wyzwaniami, ważne jest kompleksowe przygotowanie tłumacza.

Innym typem tłumaczenia symultanicznego jest tłumaczenie szeptane z reguły dla pojedynczej osoby lub małej grupy słuchaczy, gdzie nie ma potrzeby wykorzystywania rozwiązań technicznych. Odbiór przetłumaczonej treści przez słuchacza zachodzi zazwyczaj z kilkusekundowym opóźnieniem.

Wykonujemy tłumaczenia symultaniczne w kombinacjach języków

 • tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka niemieckiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka francuskiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka rosyjskiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka ukraińskiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka włoskiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka hiszpańskiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka norweskiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka czeskiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka słowackiego na polski i odwrotnie
 • tłumaczenie symultaniczne z języka fińskiego na polski i odwrotnie

i wiele innych kombinacji języków europejskich i pozaeuropejskich

Jesteś zainteresowany tłumaczeniem symultanicznym skontaktuj się z nami i poznaj nasz cennik tłumaczeń symultanicznych. Indywidualnie doradzimy i pomożemy w technicznej organizacji tłumaczenia symultanicznego np. konferencji.

Oferta tłumaczeń symultanicznych